Gi̇zli̇li̇k Poli̇ti̇kasi

GİZLİLİK POLİTİKASI

Combe Incorporated (“Combe”) bu ve ilgili internet sitelerinin işleticisi olarak, Internet’te gizliliğin korunmasına adanmıştır. Birleşik Devletler için hazırlanan işbu Gizlilik Bildirimi, hangi hallerde Combe tarafından zaman zaman bilgilerin toplanıp kullanıldığını ve hangi hallerde internet sitesi ziyaretçilerinin belirli bilgileri Combe kayıtlarından ve sistemlerinden sildirebileceğini açıklamaktadır. İnternet sitemizin çevrimiçi ziyaretçilerinin gizliliğine en üst derecede saygı gösteriyoruz. Gizlilik, bu belgede düzenlenen ilkelere bağlı olarak sağlanabilmektedir. Lütfen bu Gizlilik Bildirimini dikkatle okuyunuz, böylece bizim haklarımız ve kendi haklarınız konusunda tamamen bilgi sahibi olacaksınız.

NE TOPLUYORUZ?

İnternet sitelerimizde veya bu siteler aracılığıyla sizi kişisel olarak tanımlayabilecek bilgileri edinmekteyiz fakat söz konusu edinim, sadece siz bu bilgileri gönüllü olarak verdiğiniz zaman gerçekleşmektedir. Özetle, internet sitelerimiz ya da interaktif reklamlarımızı görüntülediğiniz zaman, sizin tarafınızdan gönüllü olarak verilmedikçe, hakkınızda (adınız, ev adresiniz, telefon numaranız, e-mail adresiniz ya da kredi kartı bilgileriniz ve benzeri) hiçbir kişisel bilgi toplamayacağız. Eğer kişisel bilgilerinizi vermek istemezseniz, internet sitelerimize halen erişebilirsiniz ve fakat bazı içeriklere katılmanız mümkün olmayabilir ya da internet sitelerimiz ya da interaktif reklamlarımız üzerinden sunulan ürün bilgilerini alamayabilirsiniz.

İnternet sitelerimiz bazen, bizim münferiden sunduğumuz ya da bir ya da daha fazla iş ortağı ile birlikte düzenlediğimiz yarışmalar, çekilişler ve farklı promosyonlar hakkında bilgiler içermektedir ve bazı durumlarda sizlere bunlara elektronik olarak katılma izni verebilmekteyiz. Eğer bu gerçekleşirse, verdiğiniz bilgileri, etkinliğin gerçekleştirilmesi (örneğin, kazandığınızı bildirmek için) ve onayınızı aldığımızda, Combe’nin ve ortak etkinlik sponsorlarımıza ait hizmet ve ürün tekliflerinde bulunmak adına kullanacağız. Bu çerçevede ek olarak, reklam, promosyon ve pazar araştırması amacıyla demografik veriler dahil diğer verileri de toplayabiliriz.

İnternet sitelerimizin bazılarında, ürün örneği talebinde bulunabilirsiniz, anketlerde oy kullanabilirsiniz, düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz, bültenlerimize abone olabilirsiniz ya da çevrimiçi forumlarımızdan birine katılabilirsiniz. Bu programlar, katılmak için bazı bilgileri vermenizi gerektirmektedir. Combe zaman zaman müşteri ilgilerini, ihtiyaçlarını ve davranışlarını değerlendirmek için ziyaretçilerinden kamuoyu anketleri doldurmasını isteyebilir. Anketler, müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak daha iyi ürün ve hizmet sunmamıza yardımcı olmaktadır. Katılım tamamen gönüllük esasına dayanmaktadır ve bu anketler isteğe bağlıdır.

Eğer müşteri hizmetleri temsilcilerimize, ürünlerimizle ilgili deneyimleriniz hakkında geribildirimde bulunursanız ya da müşteri hizmetleri temsilcilerimize soru yöneltirseniz, kayıtlar ve cevap verebilmek amacıyla kullanılmak üzere, kişisel bilgilerinizi vermeniz talep edilecektir.

Combe, (internet tarayıcınıza, mobil cihazınıza, işletim sisteminize, ziyaret ettiğiniz sayfalara ve daha fazlasına ait bilgiler ve benzeri) genel olarak “web kayıt bilgisi” adı verilen belirli verileri toplu olarak toplayabilir ve internet sitelerimizde yer alan çoğu sayfamızı ziyaret ettiğinizde çerezleri kullanabiliriz. Örneğin, internet sitelerimizden birini ziyaret ettiğinizde, web sunucumuz internet sitemizi ziyaret ettiğiniz tarih ve saat, ziyaret ettiğiniz sayfalar, ileten (hangi websitesi üzerinden geldiğiniz), kullandığınız internet tarayıcınızın türü, kullandığınız işletim siteminin türü ve Internet servis sağlayıcınızın alan adı ve adresi gibi kişisel olmayan bazı bilgileri otomatik olarak algılar. Önemle belirtilmelidir ki çerezler adınız ya da e-mail adresiniz gibi kişisel bilgileri toplamaz ya da içermez.

Yukarıda belirtilen durumlarda, aynı amaçlar için, kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerden edindiğimiz verilerle geliştirip birleştirebiliriz.

Combe, internet sitelerimizdeki belirli kullanım ve faaliyetleri araştırmak için çeşitli araştırma kuruluşları ile çalışmaktadır. Bu kuruluşlar, araştırma yapmak için web işaretçileri kullanırlar. Bu web işaretçileri üzerinden toplanan bilgiler, kullanıcı demografikleri ve kullanım davranışları da dahil olmak üzere, daha doğru raporlama ve pazarlamayı geliştirmek amacıyla kullanıcılarımız hakkında daha çok bilgi sahibi olmak için kullanılır. Bu web işaretçileri kullanılması ile kayıt edilen bilgiler, bir araya getirilir ve bizimle paylaşılır. Bu araştırmaların sonucu olarak, bu kuruluşlar sizi kişisel olarak tanımlayacak hiçbir bilgiyi Combe ile paylaşmamaktadırlar. Eğer bu kuruluşların Combe internet sitelerindeki bu web işaretçileri ile bilgilerinizi kaydetmemesini istiyorsanız, lütfen Combe Incorporated’e danışınız.
Kişisel bilgiler dışında, kimi zaman hakkınızda kişisel olmayan ama kendi isteğinizle verdiğiniz yaş, cinsiyet, posta kodu, evinizin büyüklüğü, ilgi alanlarınız ve tercihleriniz gibi genel istatistiki bilgileri topladığımız durumlar da olacaktır. Ek olarak geribildirim, sorular, yorumlar, fikirler ve öneriler dahil olmak üzere kişisel olmayan bu veriler, gizli sayılmayacak ve Combe bu tür verileri herhangi bir amaçla ve istediği gibi açıklamak ve kullanmak konusunda size karşı herhangi bir sorumluluğu olmadan özgür olacaktır. Bu konuda daha fazla bilgi için lütfen bu politika ile birlikte Kullanıcı Sözleşmesini okuyunuz.
Web sunucumuz, internet sitemizi ziyaret edenlerin alan adlarını (e-posta adresleri dahil olmamak üzere) toplamaktadır. Bu bilgiler ziyaret sayısı, ziyaretler sırasında harcanan ortalama zaman, görüntülenen sayfalar ve bu gibi şeyleri ölçmek için zaman zaman bir araya toplanmaktadır. Combe, bu tür bilgileri internet sitelerimizin kullanımlarını değerlendirmek ve periyodik olarak sitelerimizde yer alan içerikleri iyileştirmek için değerlendirmektedir.

NEDEN KİŞİSEL BİLGİ TOPLUYORUZ?

Sizin kişisel bilgilerinizi toplamaktaki birincil amacımız, internet sitelerimizi ve interaktif banner reklamlarımızı ziyaretiniz sırasında ve sonrasında, bize sizinle etkileşime girme şansı vermek ve istek ve arzularınıza göre yeni ürünler ve hizmetler geliştirmemizi sağlamaktır. İşbu belgeyi kabul ederek, işburada söz konusu etkileşim için onam vermektesiniz. Combe, kişisel olarak ziyaretçiyi tanımlayabilecek bilgileri, ziyaretçilerin Combe, ürünleri ve hizmetleri ve diğer ilgi çeken ürünler hakkındaki soru ve yorumlarına cevap vermek, e-posta bültenleri göndermek ve çekiliş, yarışma ve promosyonları kazananlarla bağlantı kurmak için kullanır. Kişisel bilgiler ayrıca, beklentilerinizi karşılayacak çevrimiçi hizmetler ve özellikler sunmamızı sağlamaktadır ve çevrimiçi deneyiminizi sorunsuz, etkili ve daha güzel hale getirmek için hizmetlerimizi özelleştirmemizi sağlamaktadır. Combe, zaman zaman, bu tür postaları almayı kabul eden ziyaretçilerine (yeni ürünlerini, promosyonları ya da etkinlikleri anlatan) e-posta mesajları gönderir. Bu postalar seçime bağlıdır ve istediğiniz bu postaları almaktan tamamen vazgeçebilirsiniz. Bu postalar tercihe bağlıdır ve istediğiniz bu postaları almaktan tamamen vazgeçebilirsiniz.

GÜVENLİK VE DEPOLAMA HAKKINDA

Combe, çevrimiçi ziyaretçilerimizin bilgilerini izinsiz erişim ya da kullanıma karşı güvende tutmak için tüm önlemleri almıştır. Tüm bilgiler periyodik olarak gözden geçirilen standart güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Combe ve ona bağlı şirketler çok uluslu bir organizasyonun parçalarıdırlar. Kişisel bilgileriniz genellikle, Birleşik Devletler ve Avrupa Birliği dahil olmak üzere, farklı yetki alanlarındaki veri tabanlarımızda saklanacaktır. E-posta kampanyalarını daha kolay yürütmek ya da başka pazarlama amaçları için kişisel bilgileriniz, genellikle geçici olarak, Birleşik Devletler ya da Avrupa Birliği ülkeleri dışındaki ülkelere gönderilebilir. Combe’nin veri koruma standartları, kişisel bilgilerinizin saklandığı yerden bağımsız olarak, her yerde aynıdır. Ayrıca kişisel bilgilerinizi, sadece makul bir zaman süresi boyunca saklayacağız.

BİLGİLERİNİZİN PAYLAŞIMI

Yukarıda belirtildiği üzere bilgileriniz dünyanın farklı ülkelerinde ya da bölgelerinde bulunan bir ya da daha fazla bağlı şirketimize gönderilebilir. İşburada tanımlanan durumlar haricinde, kişisel bilgilerinizi global organizasyonumuz dışındaki üçüncü kişilere vermemiz ve satmamız söz konusu değildir.

Bazı durumlarda, sağladığınız (isim, posta adresi ve e-posta adresi ve benzeri) kişisel bilgileri satıcılarla, yüklenicilerle, temsilcilerle ya da Combe’nin ortaklarıyla, bu kişilerin ya da kuruluşların Combe için ya da Combe ile birlikte sundukları hizmetlere bağlı olarak paylaşabiliriz. Bu satıcılar, yükleniciler, temsilciler ya da ortaklar, bu verileri Combe’ye hizmet sunmak dışında başka herhangi bir amaçla kullanmaktan men edilmiştir ve bu verileri satamazlar ya da paylaşamazlar. Ürün örnekleri göndermek ya da Combe çekilişleri, yarışmaları ve promosyonları kazananlarla bağlantı kurmak, Combe’ye sundukları hizmetler arasındadır. Ek olarak, bilgilerinizi, istediğiniz ya da ilginizi belirttiğiniz teklifleri size göndermek için tuttuğumuz satıcılarla paylaşabiliriz. Bu durumların dışında, bilgilerinizi diğer pazarlamacılarla sizin izniniz olmadan paylaşmayacağız, takas etmeyeceğiz ya da satmayacağız. Bilgilerinizi bu gibi durumlarda, Combe ile bağlantılı olmayan üçüncü şahıslarla sizin onayınız dahilinde paylaşacağız.

Yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, yasal olarak gerektiği durumlarda kişisel bilgilerinizi yetkili kamu otoriteleri ile usulüne uygun olarak paylaşacağımızı anlamanızı isteriz.
Kişisel bilgileriniz dahil olmak üzere, tüm bilgilerinizi devralma, birleşme, devrolma ya da iflas durumlarında bu geçişin bir parçası olarak paylaşabiliriz.

BİLGİLERİMİZİN PAYLAŞIMI

Zaman zaman ziyaretçilerimiz, bir Combe internet sitesinde bulunan ürün örneği fırsatlarını ya da diğer bilgileri, internet sitelerimiz veya interaktif reklamlarımız üzerinden arkadaşlarına ya da diğer yakınlarına iletme veya mesaj gönderme fırsatı bulacaklardır. Bu iletişimi sağlamak için verdiğiniz kişisel yönlendirme bilgileri bir defalığına kullanılacaktır ya da sadece analiz amacıyla kaydedilecektir ve referans sağladığınız kişilerin tarafımızca yapılacak iletişimlere ilişkin onaylarını aldığımız durumlar dışında, Combe tarafından referans sağlanan kişilerle tekrar bağlantı kurmak için kullanılmayacaktır.

ÇOCUKLAR HAKKINDA

Ebeveynler için özel bir mesajımız var. Kişisel gizliliğinizi önemsiyoruz ve ilgililiğimiz konu çocuklar olduğunda daha da artmaktadır. Çocukların kişisel bilgilerini çevrimiçi sunmadan önce ebeveynlerine danışmaları gerektiği konusuna özellikle dikkat ediyoruz. Bu durumun sonucu olarak, internet sitelerimizde, çocuklar için uygun olmayan belli aktiviteleri net olarak belirten özel uyarılar bulunmaktadır. Bununla birlikte, yardımınıza ihtiyacımız var. Çocuklarınızın internet faaliyetlerini izlemenizi ve kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

İnternet sitelerimizin bazı kısımlarında, zaman zaman çocuklar için eğitimsel özellikler ve eğlence aktiviteleri bulunabilir. Eğer çocuklarınız daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsa, lütfen onlar yerine siz bağlantıya geçiniz. Bir çocuğun kişisel bilgilerini içeren çevrimiçi bir ileti almamız durumunda, daha önce açık şekilde ifade edilmiş ilkelere göre davranacağız. Bu, bir ebeveynin çocuğunun kişisel bilgilerini inceleme ve silme hakkını da içermektedir.

“TAKİP ETME” SİNYALLERİ

İnternet sitelerimiz tarayıcıların “takip etme” sinyallerine cevap vermemektedir. Bu tür sinyaller için herhangi bir endüstri standardı kabul edilmemiştir ve teknoloji geliştikçe, bu tür bir sistem tasarlamak daha da zorlaşmaktadır. Bununla beraber, gizliliğiniz hakkında sorularınız varsa, bize her zaman aşağıda belirtildiği gibi ulaşabilirsiniz.

DAVRANIŞSAL REKLAM

İnternet sitelerini gezerken sizi takip eden ve reklamlarımızı, sitemizi yeniden ziyaret etmenizi ve ürünlerimizi almaya teşvik edecek biçimde size ulaştıran davranışsal reklam programlarına katıldığımız durumlar olabilir. Davranışsal reklamla bağlantılı geçerli özdenetim ve yasal gerekliliklere uygun davranıyor olacağız.

Davranışsal reklamla ilgili daha fazla bilgi ve bu tür reklamlardan vareste tutulmak için lütfen aşağıdaki siteleri ziyaret ediniz:

http://www.networkadvertising.org/choices/
http://www.aboutads.info/choices/

NE YAPABİLİRSİNİZ?

Combe’ye çevrimiçi olarak verdiğiniz bilgilerin kontrolü sizdedir:
Kişisel bilgilerinizin bir kopyasını talep edebilir,
Kişisel bilgilerinizin düzeltilmesini ya da güncellenmesini isteyebilir,
Kişisel bilgilerinizin kayıtlarımızdan silinmesini isteyebilirsiniz.

Eğer bizimle elektronik yollarla iletişim kurduysanız ve yukarıdakilerden birini yapmak istiyorsanız, lütfen yine elektronik olarak bizimle bağlantı kurunuz ya da aşağıdaki adrese yazınız:

Combe Incorporated
1101 Westchester Ave.
White Plains, New York 10604
[E-posta adresi]

Bir sorumuz olması durumda kullanabilmemiz için lütfen tam adınızı ve telefon numaranızı veriniz. Taleplerinizi en kısa zamanda yerine getirmek için gayret göstereceğiz.

Ziyaretiniz için teşekkürler. Ziyaretinizden keyif alacağınızı umuyoruz.

(Not: Bu Gizlilik Bildirimi en son 29 Ekim 2015 tarihinde değiştirilmiştir.)